Informacje dla kandydatów

March 2014

Nowy doktor w naszym zespole

W dniu dzisiejszym, Rada Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej zatwierdziła nadanie Przemysławowi Błaśkiewiczowi stopnia doktora nauk technicznych w dyscyplinie informatyka.

Umowa między NCK a uczelniami

W dniu 20 marca 2014 podpisane zostało porozumienie pomiędzy Narodowym Centrum Kryptologii, Politechniką Warszawską, Uniwersytetem Warszawskim oraz Politechniką Wrocławską o współpracy w dziedzinie badań naukowych i kształcenia w zakresie kryptologii i cyberbezpieczeństwa.

Politechnika Wrocławska realizuje zaawansowane badania w tych obszarach, między innymi pod kątem zastosowania kryptograficznych kart mikroprocesorowych i ochrony prywatności. Pierwsi absolwenci informatyki WPPT, specjalności  Computer Security na studiach II stopnia opuszczą uczelnię w tym roku.  

W ramach współpracy Politechnika Wrocławska ma wnieść m.in. nowoczesne rozwiązania technologiczne oparte na protokołach kryptograficznych gwarantujących wysoki poziom ochrony informacji przy szerokim spektrum zagrożeń technicznych.

Artykuł: Szykujemy armię do cyberwojny.
Artykuł: Cyberbezpieczeństwo i kryptologia - studiuj na Politechnice Wrocławskiej.

Nagroda Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji

Prof. Mirosław Kutyłowski został uhonorowany nagrodą Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, organu samorządu gospodarczego, za wkład w rozwój sektora IT w Polsce.

Wywiad z prof. Mirosławem Kutyłowskim

Na stronie czasopisma PRYZMAT można przeczytać wywiad z prof. Mirosławem Kutyłowskim o zagrożeniach związanych z rozwojem technologii informatycznych: Wirtualne życie na krawędzi.

Podziękowania

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas podczas zakończonych w piątek Dni Otwartych na Politechnice Wrocławskiej. Mamy nadzieję, że przedstawione prezentacje pomogą Wam w podjęciu decyzji o wyborze kierunku studiów.